Amikor pedig készen vagyunk, megszületett a megoldás, elkészült a mű, ne felejtsük el újra megnézni, hogy honnan indultunk, mi volt a feladatunk, mi volt a célunk. Ennek alapján pedig tegyük fel a kérdést: Tényleg kész vagyunk? Tényleg megoldottuk? Azt oldottuk meg, amit akartunk?
Ha úgy ítéljük meg, hogy a megoldás céljainknak nem felel meg, akkor tekintsük át, hogy mely szakaszig kell visszanyúlnunk a javításokhoz. De bármilyen válasz is szülessen az előző kérdésre érdemes visszatekinteni az információs problémamegoldási folyamatra, értékelni azt hatékonysága, minősége szempontjából, hogy a jövőre nézve következtetéseket vonhassunk le: Mit fogunk mindenképpen máshogy megközelíteni? Mely módszert nem fogjuk alkalmazni? És melyiket igen? Mi vagy ki segített sokat a munka folyamán? Mennyire volt sikeres a megoldás? …
Ha az értékeléssel, következtetésekkel is megvagyunk, akkor is van még néhány dolgunk. Döntsünk arról, hogy mit tegyünk a kutatásunk során felhalmozódott információkkal, munkánk eredményével; mit tegyünk el későbbi felhasználásra, hogyan archiváljuk munkáinkat. Majd ha ezt is megoldottunk, akkor nézzünk körül és adjuk vissza a kölcsönkért forrásokat, eszközöket. Vigyük vissza a könyvtárakba a kikölcsönzött dokumentumokat. Másoknak is szükségük lehet rájuk, és felesleges bosszúságoktól kímélhetjük meg magunkat.